Moda

2019 El Çantası Modelleri

2019 El Çantası Modelleri

Hanımların vazgeçilmez aksesuarı olan el çantaları, gerek çeşit bakımından gerekse kullanışlı oluşu açısından 2018 yılında da vitrinleri süslemeye devam edecek.

Diğer adı portföy olan el çantalarının 2019 yılında da yer alan modelleri şu şekildedir:

Gelin çantaları (Wedding Bags)

Bunlar beyaz ya da krem renginde, genellikle yumuşak malzemelerden yapılan, üzeri çeşitli süslemelerle renklendirilen, farklı kumaşlardan elde edilen çantalardır.

Cüzdan (Purse)

Hanımların para, kredi kartı, sürücü belgesi gibi kişisel eşyalarını koyduğu aksesuar niteliğindeki cüzdanlardır. Birçok renk ve türde mevcuttur.

Bilek Çantası (Wristlet Bag)

Küçük boyutlardaki ürünlerin taşınabileceği, bilekten kavranabilir nitelikteki çantalardır.

Clutch Çanta

Bu çantaların askısı veya kulpu mevcut değildir. Cüzdanı andırırlar ve genellikle gece kıyafetlerini tamamlayıcı işlevdedirler. Clutch çantaların zarf şeklinde olanları vardır. Bazıları da kilitli oluşuyla fark yaratır. Cüzdandan biraz daha büyüktürler. Kolay taşınabilme özelliğine sahiptirler.

Makyaj Çantası (Cosmetic Bag)

Kadınların makyaj ürünlerini taşıdığı çantalara verilen addır. Makyaj çantaları, genellikle günlük çantaların içinde taşımaya müsait yapıdadır.

Evrak Çantası (Briefcase)

İş yaşamında aktif rol oynayan insanların tercihi olan çantalardır. Bu çantalar çoğunlukla deriden imal edilir. Evrak taşımak için idealdirler. Elde taşınırlar; fakat bazı evrak çantaları omuzdan asmaya da elverişli olabilmektedir.

Bavul (Suitcase)

Seyahatlerimizin olmazsa olmazı niteliğindeki büyük çantalara verilen addır. Farklı renk ve boylarda olabilirler. Bazıları yumuşak bazıları ise sert malzemelerden imal edilmiştir. Elde taşımaya müsait olanların yanısıra, sürüklemek suretiyle kullanılabilir olanları mevcuttur.

EL Çantaları 2019’da da Cıvıl Cıvıl!

En büyük ihtiyaçlardan biri olması el çantalarının renksiz ve sıkıcı olmak zorunda olacağı anlamına gelmiyor. Şahsi zevklere göre hem çanta ihtiyacı giderilebilir hem de renkli, özgün bir tasarım tercih edilerek bu durum görsel bir şölene dönüştürülebilir. Gömlek görünümlü, yandan cepleri olan çantaların yanı sıra, çapraz kemerli ya da tutacak yerinden sarkan püsküllerle şık ve hareketli bir görünüm kazanan çantalar da mevcuttur. Daha özgün bir seçenek arayanlara ise yaz aylarının sıcak renk ve desenleriyle bezenmiş örgü çanta modelleri önerilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir