Çocuk Örgü Yelek Yapımı

Okuma Süresi:1 Dakika, 47 Saniye

Çocuk örgü yeleklerinde tercih edilen bazı modelleri daha önce sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda çocuk örgü yelek nasıl yapılır konusuna değindik. Farklı örgü tekniklerini tek çocuk yelek örneğinde birleştirerek siz de oldukça şık yelek modelleri yapabilirsiniz.

Çocuk örgü yelek modellerini aslında büyükler için de kullanabilirsiniz. Sonuçta yapım teknikleri aynı sayılır. Havaların soğumaya başladığı bu günlerde bir an önce yapımına başlamalıki sıcak sıcak giyinelim, aman ha çocuklarımızı üşütmeyelim. 🙂

Örgü Yelek…

Ön Bilgi:
Şiş No: 3.5
Aksesuar: 3 adet düğme
Örgü Şekli: Düz örgü, tırnak örneği,

Yapılışı: Ön ve arka kollar birlikte örülür, yakadan başlanır. 66 ilmek başlanarak 3 diş haraşo, 7 ilmek düz, 1 dolama, 2 ilmek haraşo, 1 dolama yapılır.
Kol için; 6 ilmek düz,  1 dolama ,2 ilmek haraşo, 1 dolama yapılır.
Arka Parça İçin; 20 ilmek düz, 1 dolama, 2 ilmek haraşo 1 dolama yapılır. Kol için;  6 ilmek düz,  1 dolama ,2 ilmek haraşo, 1 dolama yapılır.
Diğer Ön Parça İçin; 7 ilmek düz, 6 ilmek haraşo örülürken, ön ortadaki 6şar ilmek beden boyunca haraşo örülür. Sol önde her 3 cm’de 1, 3 adet ilik açılır. Her düz sırada 20 kere aynı yerlerden dolama yapılarak beden boyu 11cm örülerek ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Alt kısım için ise yandaki örneklerde görüldüğü gibi istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Her model değişik bir hava katarak güzel bir moodel oluşturur…

Aynı tekniklerle farklı renklerde çocuk yelek örnekleri de yapabilirsiniz. Birden fazla iplik rengi kullanarak daha farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

 

Son olarak şirin düğmelerimizi de eklediğimizde örgü yeleklerimiz hazır diyebiliriz. Düz bebek yeleği tasarımı bile yapsanız aldığınız şirin düğmeleri bu yeleklerde kullandığınızda çok daha farklı bir hava katarak tasarımına etki edecektir. Aşağıda bu yeleklerde kullandığımız düğmelerin de detay fotoğraflarını paylaşıyorum.

 

 

metatag: kurdele, kurdele nakışı, kurdela, kurdele nakisi, kurdele nakisin, kurdele nakışın, ikbal bağcı, tayfun eren bağcı, salon takımı, oda takımı, mutfak takımı, el işi, el yapımı, kadınlara özel, hobi, eğlence, bohaca, bohça, dağmat bohçası, çeyiz, ceyız, evlilik hazırlığı, tel kırma, tel kırma teknikleri, kurdele nakışı nasıl yapılır, kurdele nakışı yapımı, kurdelem, nakış, bedava site, google arama, örnek, adsense, google adsense, google reklamları, boncuk, boncuk işi, nişan tepsisi, tepsi örtüsü, yüzük tepsisi, salon takımı, oda takımı, ikbal bağcı,

Yazar Hakkında

ikbalce

İkbalce Hobiler. Hobi ve Kadın Sitesi
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın