Güzellik

Göz Makyajı

Her Kadın Güzeldir

Bayanların kendine güvenmeleri, dış görünüşlerinin kendine ve çevreye yansıması ile kuvvetlenir. Kendini güzel hisseden kadının mutluluğu, kendine özen göstermeyen ya da belirli sebeplerden gösteremeyen kadından her zaman bir tık daha ötedir. Ve mutluluk gözlerden okunur. Gelin sizde kendinize güvenin ve işe, en önemli noktadan yani gözlerden başlayın…
Gözlere önem vermek, bakışları etkiler, bakışların etkili olması göz makyajının püf noktalarını bilmek ile başlar. Etkili bir göz makyajı yapabilmek, tekniklerini öğrenmek çok zor olmamakla birlikte özen gösterilmesi gereken bir konudur. Çünkü gözler çok şey anlatır. Her şey gözlerde başlar.
Bakışlarınızla etkili olabilmenin püf noktalarını gelin birlikte inceleyelim;
Gözlerin yapısına, teninize, sac renginize, kimi zaman giydiğiniz kıyafete uygun makyaj yaparak sanatınızı gösterin. Bazen uzun saatler harcamadan da makyajınızı yapabilir ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yorgun gözlere dikkat!
Günün stresi, yaşam mücadelesi en çok gözleri etkiler. Yorgun gözler ile katılmanız gereken bir toplantı, davet, kısaca kendinizi ifade etmeniz gereken bir ortam var ise önce zemini kuvvetlendirin.
Göz makyajına başlamadan önce kullanılan etkili ve gözlere zarar vermeyen bitkisel kapatıcılar gözlerinizdeki gözaltı torbalarınızdan kurtulmanızı sağlarken yorgun görünümleri yüzünüzden siler. Kapatıcıları kullanmanın en sağlıklı yolu yumuşak bir sünger yardımı ile gözlerinize iyice yedirmektedir. Elle uygulanan kapatıcılar deriye eşit oranda nüfus etmediği gibi ton faklılıkları yaratır.
Seçtiğiniz ton cilt renginizden bir ton açık olmalıdır ki gözler ön plana çıksın. Bu durumda cildinizi iyi tanımak, cilt renginizi bilmek önemlidir. Bunun için bir uzmandan da destek alabilirsiniz. Cilt renginizi güvenli ve sağlıklı markalar ile de tespit edebilir size uygun kapatıcıları belirleyebilirsiniz. Bu hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Ya renk seçimi…

Çoğu bayan günlük yaşamında giydiği kıyafete uygun renkte farlar kullanmanın doğru bir yöntem olduğunu düşünmektedir. Ancak renk uyumu giydiği kıyafetin rengi demek değildir. Renk uyumu cilt ya da göz renginizle bağlantılıdır. Burada cilt tonunuz yine ön plandadır. Cildinizin ya da gözlerinizin tonu giydiğiniz kıyafetin rengini kaldıramayacaksa o renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Renk uyumu ile de kıyafetinize uygun göz makyajları yapılabilir, çarpıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Kıyafetime zıt renk kullanamam diye düşünmeyin! Bazen zıt renkler birbirini tamamlar. Bu şekilde kendinize canlılık katabilirsiniz. Size yakışan, gözlerinizi ön plana çıkaran farklı tonlar kullanmaktan çekinmeyin.
Gölgeler…
Gölgelendirme birbirine yakın renklerin açıklı koyulu uygulanması ya da tek rengin tonları ile yapılan uyumdur.
Göz makyajında gölgelendirme makyajı makyaj kılan çok önemli bir unsurdur. Çarpıcıdır. Dikkat çeken gözlere sahip olmanın sırrıdır.
Gölgelendirme, seçilen uygun renklerin koyu tonunun göz kapağının iç kısmına, açık olanının dış kısmına sürülmesi ile kalmamakla birlikte birbirine yedirerek doğal görünüme sahip olabilirsiniz. Belirgin çizgileri olmamalıdır. Birbiri içine karışmış tonlar doğayı hatırlatır.
Eyeliner mı? Mutlaka!
Renk tonlarınızı cildinizle uyumlu hale getirdiniz. Ancak bunun bütünleşmesi, dikkati gözlere çekmeyi de eyeliner ile devam ettirin, bu sizi daha çarpıcı kılacaktır.
Göz yapınıza göre çok hafif çizgi ile göz kapağınızı uzatabilir daha iri görünümlü gözlere sahip olabilirsiniz.
Peki eyeliner çektiniz bu kadar mı? Elbette hayır. Kirpiklerinizin arasına göz kalemi sürerseniz daha kalıcı bir etki bırakır, doğal bir görünüm kazanırsınız. Ayrıca göz kalemi gözleriniz iç kısmını da belirginleştirebilirsiniz.

Ve uzun kirpikler…
Günümüzde zayıf ya da az kirpiklere sahip olmanın artık pek önemi kalmadı, dolgun kirpik görünümüne sahip olmak artık sizin elinizde. Dolgun özellikli rimeller kullanabilir ya da takma kirpik ile göz makyajını bütünleştirebilirsiniz.
Rimel kullanırken aldığınız markanın ömrünü uzatmak mümkün. Rimelin fırçasını kullanırken kabı içinde aşağı yukarı hareket ettirmeyin, günümüzde böyle kullanımlar mevcut. Ancak bu durum rimelinizin kurumasını ve topaklaşmasını sağlar. Kirpiklerinize sürdüğünüzde birbirine yapışır ve istediğiniz görünüme ulaşamaya bilirsiniz.
Rimeli kullanırken kabının içinde dairesel hareketler yapın, son olarak fırçanın üzerinde fazla kalan kısmı alın, daha sonra önce içten dışa sonra dıştan içe uygulayın. Bu sayede kirpikleriniz daha güzel görünecektir.
HER KADIN GÜZELDİR. ÖNEMLİ OLAN GÖZLERİNİZİ GÖRÜN.

Yazar: Çiğdem Menekşe İnce

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir