Kozmetik Ürünleri Kullanımı

Okuma Süresi:1 Dakika, 5 Saniye

Kozmetik denince kadın ve erkek içinler için bir çok ürün aklımıza gelir. Deodorantlar, parfümler, nemlendiriciler, pudralar, maskaralar, rimeller, şampuanlar,rujlar, tıraş losyonları, saç boyaları, kremler, kapatıcılar, kırışıklık gidericiler ve isteğe göre istenilen fiyatta çok değişik markalardaki kozmetik ürünler, güzelleşmek ve kendini daha iyi hissetmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kadınlar gerektiğinde bir çok kozmetik ürününü günlük yaşamında ve özel günlerin de kullanıyor. Gereken zamanlarda makyaj bir kadın için en başta kendine olan saygınlığıdır. Bir kadın ilk olarak kendine güzel gözükmelidir daha sonra etrafındaki insanlara daha kadınsı görünmeli ve daha çekici olmalıdır. Kadın anatomisi özel günlerinde, stresli günlerinde ve kaçamak olarak yenilen küçük bir parça yenilen çikolatadan yüzde istenmeyen akne oluşumuna meyilli bir yapıdadır. Hiç bir kadın suratındaki kusurları göstermek istemez ve ufak makyaj hilelerine başvurur. Kusurları kapatmak tüm kadınları iyi hissettirir hem de daha güzel görünmelerini sağlar.

Günümüzde kusurları kapatmak ve makyaj yapmayı alışkanlık haline getirmek karıştırılıyor. Amerikada yapılan bir araştırmaya göre her kadının yılda ortalama 2 kilo kozmetik ürün kullandığı tespit edilmistir. Bu araştırmada kozmetik ürünleri, hayatımızda gerektiğinden fazla yer tutmaktadır. Bir çok kadında gereksiz kozmatik kullanım görülmektedir örneğin yüzünde kusur bulunmayan kadınların yoğun olarak fondaten kullanması gibi. Makyaj yapmayı alışkanlık haline getiren makyajını tam anlamıyla yapmadan dışarı çıkamayan kadınlar ile karşılaşmaktayız. Gereksiz kozmetik kullanımı büyük bir maddi bir israftır sağlık açısından da büyük bir tehlikedir.

Yazar Hakkında

ikbalce

İkbalce Hobiler. Hobi ve Kadın Sitesi
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın