Kadınları Anlamak Mümkün müdür ki?

Kadınlar.. Kadın, erkekler için yüzyıllar boyu anlaşılamamış bir varlıktır.  Anlaşılamamıştır ve bu durum onları çok uzun yıllar boyu zorlayıp durmuştur.  Hatta bu işin ucu belki de ilk erkek Adem’e bile dayanır. Günümüz erkekleri gibi Adem de Havva’dan çok çekmiştir belki de..Mutlaka şahit olmuşuzdur, erkekler şu cümleleri sürekli söyler durur: Biz bu kadınları anlayamıyoruz, ne yapsak yaranamıyoruz, ne kadar farklı bakış açıları var, bu söylediğimden bu anlamı nasıl çıkarabilir ki… Evet gerçekten de bakış açılarımız onlardan çok daha farklıdır. Aynı olması kesinlikle beklenemez. Çünkü beyin yapılarımız bile farklıdır erkeklerden. Yapılan incelemeler, deneyler de bunu fazlasıyla kanıtlamaktadır.

Kadınlar çok hassas varlıklardır. Kırılgandırlar ve bir erkeğe kıyasla olaylara çok daha detaycı yaklaşabilirler. Erkekler daha düz düşünür. Bu hemen hemen her konuda geçerli bir durumdur. Bir erkek acıktım bir şeyler yiyelim diyorsa acıkmıştır ve o an tek düşündüğü en kısa sürede bu açlığını gidermektir. Onun altından hiç bir şey aranmaz. Ne söylemek istiyorlarsa, onu açık bir şekilde söylerler. Altından bir şeyler çıkarmaya çalışmanız sizi çok yanlış yerlere götürebilir. Ama bir kadın bu şekilde davranmaz. Acıktım bir şeyler yiyelim lafını eğer bir kadından duymuşsanız bu sadece acıktım bir şeyler yiyelim olmayabilir. Ben dışarıda romantik bir yemek yemek istiyorum, baş başa olabileceğimiz bir ortam arıyorum vs. vs. olabilir.  Altında aklınıza, hayalinize bile gelemeyecek düşünceler ortaya çıkabilir.

Hemen hemen her erkeğin başına gelmiş bir olay daha.. Randevunuz vardır, buluşacaksınız. Buluşacağınız saat gelmiş çatmıştır. Ama o güzel, o özel kadın hala ortada yoktur. Beklersiniz beklersiniz ama hala göstermemiştir kendini. Dayanamaz ararsınız. Geliyorum beş dakikaya der hazırım der. Der der durur ama kaç beş dakika geçer sayamazsınız artık. Gelir gelmeye belki bir 25 dakika gecikmeli belki 45 dakika.. Çok da güzel olmuştur. Kızarsınız ne kadar zor hazırlanıyorsun dersiniz. İşte burada ciddi bir hata yapmışsınızdır. Bu durumda haklıyken sizi haksız duruma düşürebilir.

shy-woman

Saçından bahseder, çantasından.. Bahsedecek o kadar çok şeyi vardır ki..Senin kadar basit değil ki benim hazırlanmam der . Siz bunu söylediğinize bin pişman olmuşsunuzdur bile..Elbette istisnalar vardır, bu anlattığım kadın profiline, erkek profiline benzemeyen.. Fakat genele baktığımızda bu işleyiş üç aşağı beş yukarı aynıdır. Peki böyle durumlarda erkekler ne yapmalı? Bu durumu değiştirmek zaten söz konusu değildir. Fizyolojik bir olaydır bu, yapılarımız gereği bu böyledir yani ve biz de bu doğal sürecin, işleyişin baş kahramanlarıyızdır. Bu durumda erkeklere düşen şey evvela bunu bu şekilde kabul etmektir, yargılamamaktır. İkinci yapacağı şey ise etrafındaki bayanlara olabildiğince daha hassas davranmaya çalışmasıdır.

Kadınlar erkeksiz, erkekler de kadınsız bir dünya düşünemez. Birlikte huzur ve mutluluk içerisinde yaşamanın tek yolu karşılıklı birbirini anlayabilmeye, hissedebilmeye dayanır. Birbirimizi anlayabildiğimiz, mutlu ve huzurlu günler diliyorum. Sevgi ve saygılarımla 🙂

Related Posts

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Yorum Koruma: