Kalıcı kaş makyajı

     Kalıcı kaş makyajı son zamanlarda kadınların oldukça tercih ettiği ve popüler olan bir güzellik uygulaması olarak kullanılmaktadır. Kaşlarını seyrek bulanlar ve kaş şeklinden memnun olmayan bayanlar bu uygulamaya yönelmektedirler. Uzun süre geçeli olan bu uygulama bakımlı görünmek isteyen bayanların vazgeçilmezi haline gelmeye başlamıştır. Kalıcı makyaj önce pigment seçimi ile başlar. Kişinin cilt rengine ve kaş rengine uygun seçilmektedir. Tek bir renk kullanarak ya da renk karışımından elde edilen bir renkle bu işlem uygulanabilir.

Öncelikle kalıcı kaş makyajında en önemli unsurlardan birisi işlemin hijyenik şekilde yapılmasıdır. Sterilize olan aparatlar makinelere yerleştirildikten sonra işlem başlar. Makinenin dermografı boya ve sıvıları geriye doğru kaçırmamalıdır. Kaş makyajında pigmentler bitkisel ve doğaldır. Bu yüzden de hiçbir katkı maddesi ve zararı yoktur. Kaşa kılların gidiş yönü doğrultusunda şekil verilmektedir. Hafif hareketlerle yapılan bu işlemin kalıcılığı en fazla 2 yıldır. Deri kendini yeniledikçe zamanla kaybolacaktır. Kaşın kavis noktaları oldukça önemlidir. İşlem yapıldıktan beş gün sonra ilk günkü renginden farklı doğal bir renge bürünecektir. Kaş makyajında öncelikle kişinin ne istediği çok önemlidir. Hangi kaşı kendine yakıştırıyorsa yaptıracak kişi o doğrultuda makyaj yapılmalıdır. Kaşın kavis yeri gözbebeğinin dışından başlamalıdır. Kaşın başlangıcı ise gözpınarlarından itibaren olmalıdır. Gözler düşük ve kapakları aşağı doğru ise kaş kavisi biraz dışa ve yukarıya çıkmalıdır.

Kalıcı kaş makyajında kaşların tamamı alınıp da makyaj yapılabilir ama bu işlem pek tavsiye edilmez. Bayanların tercih ettiği kalıcı makyaj yöntemi son zamanlarda oldukça moda olmuştur. Kullanılan maddelerin doğal oluşu nedeniyle bayanların gönül rahatlığı ile yaptırılabileceği bir uygulama olmuştur. Hem doğal boyalar kullanılması hem de yapay durmayan görüntüsü ile bayanların tercihi olmuştur.

Related Posts

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Yorum Koruma: