Kırmızı Örgü Elbise Örneği

Kırmızı Örgü Elbise Örneği

Gerekli Malzemeler
4 numaralı şiş
Nako bebe yünü kırmızı
Kenarlı geçmek için farklı bir renk yün

Gül için tığ

Yapılışı

ÖN :Nako kırmızı bebe yününü 4 numaralı şiş ile 60 ilmek atıp baslayın, iki ters iki düz 6 sıra lastik yaptıktan sonra sonra düz örgü olarak devam edeceksiniz..

Yaklasik 25 – 30 cm düz ördükten sonra bebegin boyunuda dikkate alarak roba kısmını tekrar 2 ters 2 yüz lastik olarak devam edin yaklaşık 10 cm ördükten sonra ortasını yanlardan sayarak ortalayın ve kesin yan kısımlarda kalanlarından omuz bölümünü oluşturmak için devam edin,  5 cm kadar ördükten sonra keserek bitirin aynı işlemi diğer omuz içinde uygulayın..

ARKA: Önde yaptığınız işlemlerin aynısını arka içinde yapın..

İki parçayı üst üste koyup birleştirin ve dikin kenarlarını tığla farklı bir renk kullanarak küçük tomurcuklar yaparak süsleyebilirsiniz..

GÜL :

Gül için 6 tane zincir çekip birlestiriyorsunuz, içi dolana kadar trabzan çekin sonra arakadan beşer zincir çekip aralara batırın ve beşer beşer doldurun, aynı şekilde yine arkadan bu sefer 8 zincir çekip aralarına batırıp tekrar doldurun ve kesin.. istediğiniz büyüklükte gül elde edebilirsiniz arka kısmından zincir ekleyip doldurmak suretiyle..

kırmızı-şiş-ile-elbise-ve-gül-motifli-süsü

Aynı renkten gül motifi yapıp dikebilirsiniz..

Related Posts

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Yorum Koruma: