Güzellik

Kozmetik Ürünlerini Nasıl Saklamalıyız

Kozmetik ürünlerini saklamak mı? Nasıl yani herkesinki aynanın önünde gayet şık bir şekilde dizilerek korunmaz mı diyorsunuz belki. Ama aslında bu pek de doğru değil. Kısa süreli bir kullanımsa sorun yok. Ancak kimi zaman toplu olarak alırsınız ve son kullanım tarihine kadar bekletmeniz, taze kalmasını sağlamanız, kurumasını önlemeniz gerekebilir. Bunun için makyaj malzemelerinizin dilinden anlamanız gerekiyor. Böylece majyaj malzemenizi bitmeden atmak zorunda kalmayacak, sonuna kadar kullanabileceksiniz. Bu makalemizde makyaj malzemelerinizi en güzel nasıl koruyabileceğinizi anlatacağım.

Bakım kremlerini buzdolabında saklayın

Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belirtilmemişse en fazla 30 ay saklanabilir. Peki bu süre içinde kreminizin bozulmasını nasıl önlersiniz? Çok basit; kreminizi buzdolabına koyarak.

Maskaranızın kurumasını nasıl önlersiniz?

Kurumaya başlayan maskaralar için, maskaranın fırçasına birkaç damla ılık su dökün ya da hint yağı damlatın. Böylece maskaranızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Rujunuzu fırçayla sürün

Rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha iyi sonuç elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Ojenizi sulandırın

Kuruyan oje şişelerinin içine birkaç damla koruyucu damlatarak ojeyi sulandırabilirsiniz. Böylece oje hem sulanmış, hem de güzel bir parlaklık kazanmış oluyor.

Kalemlerinizi buzdolabına koyun

Göz ya da dudak kalemleri, uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım saat kadar buzdolabında soğutun. Uç sertleştiğinden daha kolay açılacak ve hiç ziyan olmayacaktır.

 

Kozmetik, bayanların vazgeçilmezi. Çağ değiştikçe kozmetik ürünleri de değişiyor. Benim önerim kozmetik ürünü satın alırken doğal kozmetik olmasına, yani hayvansal içerik barındıran ucuz kozmetik ürünleri almamaya dikkat etmeniz çok önemli. Yine de her kozmetik ürününü daha düzgün saklayarak sonuna kadar kullanabilirsiniz. Attığınız her kozmetik ürünü sokağa attığınız para olduğunu unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Yorumlar

  1. güzell..

  2. Beğendim.

  3. güzell..

  4. Beğendim.

  5. Harika bir yazı

  6. güzell..

  7. Beğendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir