Kurdele Nakışı Çiçek ve Menekşe Yapımı

Kurdele Nakışı Çiçek ve Menekşe Yapılışı Resimli Anlatım:

Kurdele Nakışı yapmaya yeni başlayanlar için eski sitemiz kurdelenakisin’da yayınladığımız mini çiçek ve menekşe yapımı yazımızı bu sayfadan inceleyeblirsiniz. En alttaki resimde bu mini çiçeklerin ve menekşenin bir kurdele nakış bohçaya işlenmiş halini de inceleyebilir, bu basit çiçeklerin ne kadar şık ve güzel durduğunu görebilirsiniz. Sorunuz olursa aşağıdaki yorum bölümünden yazmanız yeterlidir.

1) Küçük bir çiçek yapmak için 4 mm kurdeleyi 12 cm uzunluğunda kesin şekilde olduğu gibi kısa kenardan başlayarak uzun kenar boyunca düz dikiş giderek diğer kısa kenardan dikişi biterecek şekilde aynı renkte bir naylon ip ile gidin.
2) Birinci adımda diktiğiniz şeridin naylon ipini iki taraftan çekerek şeridin kıvrımlı bir hal almasını sağlayın ve aşağıdaki resimdeki gibi sıkıca bağlayın. Dikkat edilmesi gereken şeridi dikerken dikişi pekiştirmemek ipliğe düğüm atmamaktır aksi halde ipi çekemezsiniz.
******************************************************************
****************************************
*************************************************************
********************************************************************
**************************************************
=>BU ŞEKİLDE İLİNİZ
=>MENEKŞE YAPIMI
^
^
^

=>BAKALIM BU KÜÇÜK PARÇALAR BİR ARAYA GETİRİLDİĞİNDE NASIL BİR BOHÇA ÖRNEĞİ ORTAYA ÇIKIYOR:

^

YORUMLARINIZI AŞAĞIDAKİ BÖLÜMDEN YAPABİLİRSİNİZ…

metatag: kurdele nakışı yapımı, bohça yapımı, kurdele nakışı bohça nasıl yapılır, menekşe yapımı, ikbal bağcı, resimli kurdele nakışı anlatımı, resimli bohça yapımı, AYRINLILI KURDELE NAKIŞI YAPIMI ANLATIMI

Related Posts

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Yorum Koruma: