El Sanatları, Kurdele Nakışı

Kurdele Nakışı Tepsi Örtüsü – Söz Tepsisi

Söz tepsisi genellikle klasik tepsilerden farklı olmakla birlikte artık yeni modada hazır tepsiler değil, el emeği ile kaplanan tepsiler tercih edilmekte. Eğer gümüş renkte bir tepsi alıp ona göre kurdele nakışı ile tepsinin iç bölümünü kaplarsanız yüzükleriniz ve söz makasınız için son derece şık bir sunum da olmuş olacaktır.

Söz tepsisi modelleri dışında kurdele nakışı tepsi örtülerinizi klasik tüm tepsilerinizde de kullanabilirsiniz. Özellikle biraz daha derin ahşap tepsilerde üzeri cam ile kaplanarak güzel örnekleriniz kullanılabilir. Elbette cam ile kaplamadan önce tabana yapıştırmayı unutmayın.

Aşağıda bu şekilde yapılmış el emeği bir tepsi örneği görmektesiniz. Modeli “Kurdelem Rengarenk” facebook sayfasında görüp çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. Yapanın ellerine sağlık. Gerçekten başarılı bir örnek bizler için.

Kurdele nakışı tepsi örtüsünü yaparken kullanım amacına da uygun yapmalısınız. Bu örnekte klasik kullanıma uygun bir model görüyoruz. Resimden anlaşıldığı kadarı ile zeminde kurdele nakışı tepsi örtüsü yer alırken üzerine bardak koyabilmek için cam ile kapatılmış. Sunumlarda dikkat çekici olan bu ve bunun gibi tepsi örtüsü modelleri, kurdele nakışı paftaları ve kurdele nakışı teknikleri için web sitemiz ikbalce.com u takip etmeye devam edin.

Söz tepsisi tercihiniz varsa ahşap tepsilerden ziyade gümüş tepsi dediğimiz tepsileri tercih edebilirsiniz. Ancak şıklığını sağlamak için iç bölümüne mutlaka kurdele nakışı gibi bir teknikle örtüler hazırlamalı ve yüzüklerinizi veya söz makasını bu şekilde sunmalısınız.

Söz tepsisi modellerinde ahşap ve gümüş tepsiler dışında yeni moda olarak aynalı tepsiler de kullanılmaya başlandı. Aşağıda bu şekilde hazırlanmış bir söz tepsisi örneği göreceksiniz.

Bu modelde düzgün kesilmiş bir aynaya boncuk işlemesi ve kurdele nakışı ile çiçekler yapılarak süslenmiş örneği görüyoruz. Gerçekten şık bir sunum. Elbette bu modellerin hazırları da satılmakta ancak bu örnekleri fikir edinerek kendi söz tepsilerinizi de hazırlayabilirsiniz.

Daha ekonomik söz tepsisi modelleri mi arıyorsunuz? Elbette çözümler bitmiyor. Ekonomik söz tepsisi modeli deyince şık olmayacak diye bir şey yok. Tamamen kurdele nakışı veya farklı tekniklerle kaplama yaparak kendi söz tepsilerinizi ve nişan tepsilerinizi hazırlayabilirsiniz.

Hemen örneğimize geçelim.

Yukardaki örneklerde söz tepsisi için tamamen bir kaplama yapıldığını görüntülüyoruz. Yani içindeki tepsinin nasıl bir tepsi veya fiyatı önemli değil. Klasik tepsileri bile düzgünce ve şık bir kurdele nakışı ile kaplayarak kendi söz tepsilerinizi hazırlayabilirsiniz. Hatta öyle ki kalıp olarak bir tepsi bile kullanmanıza gerek yok. Direkt kasnağın kendisi bir de bakmışsınız söz tepsiniz olmuş. Fikir de çok model de. Siz nasıl bir söz tepsisi arıyorsanız önce fikrinizi belirleyin, sonra uygulamaya geçin.

Diğer kurdele nakışı örneklerimiz için web sitemizi takip etmeyi unutmayın… Kurdele nakışı teknikleriyle bohça modelleri, tepsi örtüsü modelleri, evlerimiz için şık dekorasyonları web sitemiz ikbalce.com’da bulabilirsiniz.

Mutluluklar…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir