Yüz Yogası

Okuma Süresi:2 Dakika, 45 Saniye

YÜZ YOGASI
Yüz biçimi belli bir yaştan sonra değişmeye başlar. Yılların verdiği birikim ile; yüz kasları zayıflar ve incelir. Bu durumun önüne geçebilmek için; yüz için bazı hareketler geliştirilmiştir. Bu yapılan hareketlerle Yüz yogası nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Yüz yogası hareketleri ile, yüz kasları kendini toparlamaya başlar. Belli bir yaştan sonra; özellikle de yanaklar sarkmaya başlar. Daha üzgün ve daha yaşlı bir görünüm veren bu yapıyı düzeltmek için yüz yogası yapılabilir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır

Yüz yogası;Eller yüzden yukarıya doğru hareket ettirilmek sureti ile; kaldırılır. Bir masaj gibi düşünürsek; elleri her iki yanağa koyarak; yukarı doğru kaldırma hareketini uygulayabilirsiniz. Ellerinize sürdüğünüz nemlendirici bir krem yardımı ile; yüzünüze yukarı doğru masaj yapmalısınız.
Alın yogası ; Alın kırışıklıkları için yapılan masaj daha farklıdır. Her iki elin orta parmağını kullanarak; alnınıza yukarı doğru masaj yapmalısınız. Kırışıklığın neden olduğu; kötü görüntü zaman içinde kaybolmaya başlar. Sinir sisteminin de bir şekilde uyarılması gerekir.
Göz çevresi için yoga hareketi yaparken; her iki elin işaret ve başparmağı ile; gözlerinizi mümkün olduğunca açmaya çalışın. Bu hareketi yaparken 5 saniye bekleyin ve bırakın. Bu şekilde üç tur devam edin. Bu hareket ile birlikte çizgiler açılır. Bu hareketi yaparken; direk karşıya bakmalısınız.
Dudak Yogası; Dudakların kalınlaşması için kalem hareketini yapabilirsiniz. Dudağınızın arasına bir kalem alarak, çevirmeye çalışmalısınız. Bu hareket ile, dudaklarınız zaman içinde kalınlaşacaktır.
Yanak sarkması için en yaygın yoga hareketi; balon şişirmektir. Nefesinizi alıp; balon şişirerek yanak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Yanaklardaki sarkmaya çok iyi gelen bu hareket ile birlikte; yüzünüzde bir toparlama görebilirsiniz. Balon hareketini uygularken ilk zamanlar zorlanabilirsiniz. Bunun için ilk günlerde daha az şişirebilirsiniz. Zaman içinde şişirmenin miktarını biraz daha artırabilirsiniz. Balon hareketi uzun zaman içinde; çok iyi bir harekettir.
Yüz yogası hareketlerini her gün kendinizi zorlamadan uygulayabilirsiniz. Her hareketi günde 3 kere yaparsanız; zaman içinde olan değişiklik sizi de şaşırtacaktır.
Yüz yogası hareketlerini çok dikkatli yapmalısınız. Yapılan yanlış yoga hareketleri sonucunda; yanaklarınız yanlış bir form kazanabilir. Yanağınızın bir tarafı sarkık dururken, diğer tarafı biraz daha toparlanmış gibi durabilir. Bu yanlış yoga uygulamasından kaynaklanır. Her yere eşit basınç verilerek; aynı seviyeye getirilmesi sağlanmalıdır. Basınç şiddetli olmamalıdır. Özellikle de alın kısmına yoga yaparken; alın kısmı ağrırsa, bir yerde yanlışlık var demektir. Hafif hareketler kullanmak size; hem doğru bir yoga bilgisi sağlayacak, hem de doğru şekilde bakım yapmış olacaksınız.

 

Şimdi daha açıklayıcı olması için yüz yogası hareketlerini resimlerle öğrenelim:

 

İlk hareket: doğru 3 derin nefes alırız… Rahatlayın, kendinizi kasmayın, sadece 3 doğru nefes alın…

1.adım yanaklar şişirilip kaşlar yukarı doğru gerilerek 10 a kadar sayarız bunu 3 kez tekrarlarız..

 

2.adım bu kez tam tersi yanaklar içeri 10 saniye.. 3 kez tekrar

3.adım gülümsereyerek hem bir mola hemde yanaklar havaya

 

4.adım şimdi gıdığı yok edelim,boynumuzu inceltelim:)

 

5.adım komik ama çok yararlı tüm vücudu kasıp gevşetelim..

 

6.ve son adım şaşkın bir hal alıyoruz ve tüm yüz kaslarımızı gerip son 3 ü de tekrarlamış olduk…

artık huzurluyuz çünkü her bir adımı 10 ar saniyeden 3 er kez yapıyoruz değil mi?

Son zamanlarda bilim bayanlar için sürekli çalışıp harika kremler üretmeye başlamış olsa da, doğal çözümler elbette daha etkili olacaktır. Gerçekten etkili kremler genç kalmanıza yardımcı olacak. Örneğin beatucycle hava serisi yada sapphire ürünleri bir çok kişinin ve benim de en beğendiğim kremler. Dileyene temin edebiliriz… Yüz yogasını her gün uygulayın, çok fazla vaktinizi almayacak ?
herkese kırışıksız ve gergin yüzler diliyorum.

Yazar Hakkında

ikbalce

İkbalce Hobiler. Hobi ve Kadın Sitesi
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın