El Sanatları, Örgü

Selanik Nasıl Örülür

Örgü tekniklerinden en beğenilenlerden biri olan selanik örgü nasıl yapılır? Selanik örgü tekniği ile ilgili görsel anlatımımıza hoş geldiniz. Aşağıda adım adım oldukça kolay olan bu örgü tekniğini atkı, bere, yelek ve hatta kazak yapımında kullanabilirsiniz.

Bu tekniği kullanırken biraz daha kalın mil ile tercih ettiğinizde kışın sıcacık tutacak atkılar, bereler, yelek örnekleri örebilirsiniz. Selanik ile örülmüş modellerimiz ayrıca oldukça yumuşak olacaktır.

 İplik ön tarafta tutularak; 1 ilmek örülür, 1 ilmek örmeden alınıp üstüne ip dolanır… sıra tamamlanır,
 

 

2.ci sırada üstüne iplik dolanan ilmekler örülür, tek ilmeklerin üstüne iplik dolanır…sıra tamamlanır,
 
 

 

Örgünün her iki yüzü bu şekilde örülür,
 
 

 

Örneğin bitmiş hali.Selanik örgüsü ile örülmüş bir çok örneğe web sitemizden ulaşabilirsiniz. İkbalce.com sitemizde ayrıca yalancı selanik dediğimiz farklı bir örgü tekniği ile ilgili çok yakında paylaşımıza ulaşabilirsiniz.
metatag:örgü, selanik, örgü teknikleri, kurdele, kurdele nakışı, kurdela, kurdele nakisi, kurdele nakisin, kurdele nakışın, ikbal bağcı, tayfun eren bağcı, salon takımı, oda takımı, mutfak takımı, el işi, el yapımı, kadınlara özel, hobi, eğlence, bohaca, bohça, dağmat bohçası, çeyiz, ceyız, evlilik hazırlığı, tel kırma, tel kırma teknikleri, kurdele nakışı nasıl yapılır, kurdele nakışı yapımı, kurdelem, nakış, bedava site, google arama, örnek, adsense, google adsense, google reklamları, boncuk, boncuk işi, nişan tepsisi, tepsi örtüsü, yüzük tepsisi, salon takımı, oda takımı, ikbal bağcı,

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir