El Sanatları, Genel, Kurdele Nakışı

SİMDEN ZİNCİR İŞİ

Zincir tekniğini bir çok alanda kullanabilirsiniz. Özellikle damat veya gelin bohçası yapımında bohça kenarları için zincir çekme tekniğini kullanmanız gerekir. Örnek kenar süslemesi için BURADAKİ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki basit teknik ile sadece kenar zinciri değil, kurdele nakışı ile yaptığınız objeleri çizmek ve daha şık bir hava katmak için de kullanabilirsiniz. Hazır simlik ipleri kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Havlu kenarı süslemesi yaparken de yine aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için çok kolay bir zincir çekme tekniği paylaştık. Aşağıdan resimli anlatımı inceleyerek sizler de kullanabilirsiniz.

Hemen örneğimize geçelim.

Simden Zincir İşi Yapılışı:


İlk adım olarak ipliğin bir ucunu düğümleyin ve yarım cm. kadar kumaşa batırın ve iğnenin ucunu yüzeye çıkarın.

İkinci adım; iğenin ön tarafından yana doğru simi geçirin ve iğneyi çekin böylece zincir oluşmuş olacaktır.

İkinci zinciri ipin kaldığı noktanın yandan başlatın. Böylece birbiri içine geçmiş  zincirler elde edeceksiniz. Yapılan işlerde genelde bu zincir modeli kullanılmaktadır. Paftayı çizdikten sonra bütün çizgileri bu şekilde işleyiniz.

 

Hepsi bu kadar. Artık dilediğiniz modellere zincir çekerek çok daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

metatag: kurdele, kurdele nakışı, kurdela, kurdele nakisi, kurdele nakisin, kurdele nakışın, ikbal bağcı,salon takımı, oda takımı, mutfak takımı, el işi, el yapımı, kadınlara özel, hobi, , nişan tepsisi, tepsi örtüsü, yüzük tepsisi, salon takımı, oda takımı, ikbal bağcı,zincir, simden sincir işi, kurdele nakışı zinciri,zincir çekmek,boncuk işinde zincir nasıl yapılır,kenar zinciri

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir