Siyah Noktalardan Kurtulun

Derinin altındaki yağ bezeleri nedeniyle oluşan siyah noktalar, aslında sivilcelerin başlangıç dönemidir.

Dengesiz beslenme sonucu yağ miktarının artması, terleme, bazı kozmetik ürünlerin bilinçsizce kullanılması siyah noktaların daha belirgin hale gelmesinin sebeplerindendir.

Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle cilt temizliğinize önem göstermelisiniz. Dermatolojik ürünler seçmeniz cildiniz için çok daha yararlı olacaktır. Sabah-akşam cilt yapınıza uygun bir temizleme ürünüyle cildinizi temizleyin. Özellikle köpüren ve suyla yıkanan yüz yıkama jelleri cilt temizliğinde çok daha başarılıdır.

Cildinizin kurumaması için de cilt yapınıza uygun bir nemlendirici kullanın. Fakat nemlendiricinizin yağsız olmasına özen göstermelisiniz.

Siyah noktalar yağ kanallarının kapanmasıyla oluşur. Kapanan kanalları açmak için buhar banyosu da etkilidir.

Buhar banyosu için:
1 litre suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra geniş, cam bir kaseye boşaltın. İçerisine 1 çay kaşığı kekik ekleyin. Yüzünüzü suya yaklaştırın. Buharın daha etkili olabilmesi için temiz bir havluyu başınıza örtebilirsiniz. Yüzünüzü 10 dakika buhara tuttuktan sonra temiz bir peçete yardımıyla yüzünüzü silin. Bu işlemden sonra yüzünüzü (yüz yıkama jeliyle) yıkayın ve nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

 

Related Posts

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Yorum Koruma: