Yaz Sezonu Modası

Yaz modasında dikkat çeken unsurlardan biri de yaz modasının rengârenk olmasıdır. Bu sene öne çıkacak renklerin başında pembe gelmektedir. Pembenin her türlü tonu yaz sezonunun en moda renkleri arasındadır. Bir diğer renk ise mint rengidir. Mint rengi daha çok trençkot ve mantolarda kullanılmaktadır. Yaz modasında abartılı süsler ve aksesuarlar her kıyafetle kullanılmaktadır. Taşlar ve pullardan oluşan 3D motifler oldukça iddialı durmaktadır ve yazın kullanılmaktadır. Bluz ve t-shirtlerde sarı, elbiselerde ise nötr renkler kullanılmaktadır. Lame, dore gibi renkler ayakkabı ve çantalarda oldukça kullanılmaya başlanmıştır. Tropikal desenlerde yazın oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca çiçek desenleri yazın ışıltısını simgelemekte ve sıklıkla kullanılmaktadır. Elbiselerde simli, paletli ve geometrik desenler oldukça kullanılmaktadır. Omuz dekoltesi olan ve straplez modelli bluzlar yaz modasında genellikle tercih edilmektedir.

      En moda renkler arasında mavinin en güzel tonlarından olan saks mavisi de bulunmaktadır. Transparan ve pileli eteklerde oldukça tercih edilmekte ve açık renkler kullanılmaktadır. Kare ve salaş elbiselerle birleşen nötr renkler kadınların oldukça dikkatini çekmektedir. Biker ceketlerde herkesin tercih ettiği modeller arasındadır. Tabi ki yazın unutulmaz parçaları arasında bulunan bol ve yazılı salaş t-shirtler ve sweatshirtlerde oldukça kullanılmaktadır. Bunun yanında açık renkli boyfriend jeanslarda en çok kullanılan yaz modellerinden birisidir.  En moda renkler arasında tabi ki siyah ve beyazın uyumu vazgeçilemez kombinler arasındadır. Siyah ve beyazın yanında soft renklerde oldukça kullanılmaktadır. Bayanlar kadar erkeklerin de son günlerde modaya düşkün oldukları bir gerçektir. Erkeklerde bu yaz sezonunun en moda renkleri yine soft renklerdir. İşlemeli, desenli, harika salaş modellerle ve birbirinden güzel blok ya da düz renklerde olan trikolar oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca şık ve spor takım elbiseleri yazın erkekler için oldukça şık ve rahatlık sunmaktadır. Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de açık renkler oldukça tercih edilmektedir. T-shirtlerde hayvan desenleri, dama desenleri hatta dini figürler kullanılmaktadır. Ayrıca bermuda şortlar oldukça modadır. İpek, şifon, saten gibi kumaşlardan yapılma kıyafetler bu sene erkekler için moda olmuştur. En basit bir kombinin üzerine giyildiğinde bile sizi stil sahibi göstermeye yetecek kadar güçlü bir parça olan trençkot erkeklerin de ayrılmaz bir parçası olmaktadır. Erkekler için bir zamanlar moda olmayan renkler son üç yılda erkekler içinde kullanılmaya başlanmıştır. Gömleklerin yaka altı detayları, ceket astarları, kravat desenleri, çiçek desenleri erkekler içinde vazgeçilmezler arasına girmeyi başarmıştır.

Kamuflaj, hayvan derisi, kağıt, kartpostal, grafik baskılar, puantiyeler bu sene erkeklerin en çok kullandıkları desenler arasına girmeyi başarmıştır. Erkekler ipek, şifon, saten kumaşları da oldukça kullanmaktadır. Yaz sezonunun en moda renkleri arasında erkekler için lacivert ve tonları da kullanılmaktadır. Yazın parlak renkleri olan sarı, yeşil ve tonları da kullanılmaktadır. Erkekler için hem de kadınlar için de rengârenk çantalar tercih edilmektedir. Kadınlarda desenli, figürlü çantalar moda olmuştur. Ayrıca ayakkabılarda erkekler için kullanılan ayakkabılar unisex olmuş ve kadınlar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Belirli belirsiz çizgiler, kazayağı ve uçuk desenleri yanında ekoselerle başlayan erkekte desen modası birkaç sezondur popülerliğini korumaktadır. En basit kombinasyonun altına bile giyildiğinde dahi stil sahibi görünmeye yetecek kadar güçlü olan bir parça olan trençkot yazın erkekler için oldukça kullanılmaktadır. Kıvrılan paçalar ve onların altına giyilen yazlık botlar geçen sezondan beri en çok kullanılan trend parçalar arasındandır. Açık renklerin hâkim olduğu yaz modasında erkekler ve kadınlar içinde oldukça renkli kumaşlar seçilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Yorum Koruma: